Kaset+Düşer Başlıklı İskele Sistemi

Başlıklı İskele Sistemi

Kaset Yük ve iş iskelesi olarak basit ve anlaşılır yapısı nedeni ile çabuk ve seri şekilde kurulabilen ve Aldem’in yüksek imalat kalitesi ile güvenlik içinde yüksek döşeme ve tavanlara ulaşmayı sağlayan en modern iş ve yük iskelesi sistemidir.

Basit ve kolayca yapılabilen montajı,düğüm noktalarında boşluksuz bir şekilde kilitlenebilmesi, ardışık olarak kurulabilmesi ve yükselebilmesi, yüksek kaliteli çelik boru ve sfero döküm malzemelerinin kullanımından ileri gelen mukavemeti, hemen hemen hiç aşınmayan parçaları,cıvata,somun ve kama kullanılmaması, tek bir çekiç darbesi ile dört ayrı yatay elemanın bir düğüm noktasında kilitlenebilmesi ve nakliye ve stoklama da 4000 kg taşıma kapasiteli dikmeleri ve 0,50 m.den 2,50 metreye kadar olan yatay (enleme) elemanları ve uygun mahya seçimi ile geniş inşaat alanlarında daha az malzeme kullanılarak önemli tasarruflar sağlanır. Çok çeşitli ölçülerdeki yatay (enleme) elemanlar değişik grid(kafes) kombinasyonlarına olanak sağlar.

Kilitli iskele sistemi Aldem’in süper Döşeme Sistemi (düşerkafa ve askılı çelik mahya sistemi) ile birlikte kullanılarak plak veya kasetli döşemeler için mükemmel bir Kalıpaltı iskele sistemi oluşturulur.

Cuplock Dikme

Düğüm noktasında birleşen yatay elemanların uçları,boru üzerine kaynak edilen fincan tası ile fincan somunu arasına oturur.Fincan somununa bir çekiç darbesi ile aşağı doğru döndürme hareketi yaptırılarak 4 adet yatay eleman aynı anda somun ile tas arasına kilitlenir.

Bağlantı noktalarında (düğüm) yüksek mukavemet ve eşit yük dağılımı vardır.Bir bağlantı noktasını 90° açı ile 4 adet yatay eleman bağlanır.İki dikme bir manşon ile birleştirilir.

Dikme Uzatmaları

Kalıp iskelesi kurumunda 50cm’e kadar yükseklik olanağı sağlar.25cm ve 50 cm olmak üzere iki ayrı ölçüde imal edilmektedir. Kilitli ve kilitsiz olabilir.

Dikme Manşonu İki dikme bir manşon ile birleştirilir. Düşük yükseklikler için manşonsuz dikmeler kullanılır. Aşağıdaki resimde görüleceği gibi dikme içine sokulur ve cıvatasomunla sabitleştirilir.

Yatay Eleman

Kilitli iskele sisteminin yatay eleman serisi,döşeme iskelesinin çok değişken kare veya dikdörtgen kesitli kafeslerle desteklenmesini mümkün kılar. Yatay eleman uçlarında cıvata veya kama olmadığından iskele montajında zaman ve işçilikten önemli tasarruf sağlar. Aynı düğüm noktasına dört ayrı yatay eleman bir çekiç darbesi ile kilitlenir. Yatay elemanlarda kullanılan boru çapı Ø48x2,5mm’dir.